wtorek, 17 stycznia 2017

WOŚP 2017

Jak zapewne wiecie, w zeszłą niedzielę odbył się 25 finał WOŚP. I zrobiłam kilka zakładek oraz notesów na tę okoliczność. Część z nich ma motywy bowlingowe, ponieważ jestem członkinią Zamojskiego Stowarzyszenia Bowlingu Sportowego "Bastion"(klik) (nasze stowarzyszenie było czynnie zaangażowane w akcję), a sam finał odbywał się na zaprzyjaźnionej kręgielni :) 

Połowę notesów zrobiłam już wcześniej (ten w kropeczki tylko odświeżyłam poprzez dodanie kręgla - namalowanego markerem na tle zrobionym akwarelami). Zdecydowana większość to szycie koptyjskie (czy mówiłam już, że uwielbiam ten sposób?), ale różowy notes z kręglem (również wykonany markerem na tle akwarelowym) to buttonhole binding. 
 
Osiem zakładek to całkiem nowe projekty, ale dwie już widzieliście - czekały w pudełeczku na swój czas :)
 
Dwie zakładki maja napisy w wersji 3D zrobione przy pomocy farby do szkła mającej udawać efekt szronu  - tubka ma końcówkę idealną do pisania! Na to farba akrylowa nałożona dość niechlujnie (żeby było jak najwięcej faktury), potem pasty - stare złoto, brązowa oraz metaliczna czerwona, a na końcu - lakier. Wszystkie z zakładek dla fanów kręgli na jednej ze stron mają transfer (na Transfer Solution z Pentartu - polecam!).
 
Moja ulubiona zakładka - z piórem - zainspirowana projektem Magdaleny z bloga Made by  Nolanna (klik). Pióro wykonane konturówką do szkła, środek pomalowany farbą a potem przetarty pastami i lakierowany Bartkiem w wersji połysk. Wokół pióra - bejca i lakier matowy (z tej samej firmy). A na drugiej stronie tło z farb akrylowych i podmalowany transfer i dużo lakieru.
 
Zakładka pół na pół, czyli papier ryżowy (jeden z moich ulubionych, chociaż użyty po raz pierwszy), transfer napisu (również podmalowany) i lakier matowy.  Druga strona to fioletowa bejca, szablo i lakier połysk.
 
Na następnej zakładce - z jednej strony szablon - złota pasta przetarta bitumenem - dało to ciekawy efekt. A na drugiej  - transfer.

Na kolejnej babeczka wycięta z serwetki, do tego napis (transfer) oraz kropeczki, a po drugiej stronie bejca oraz szablon.
Teraz w planach mam duże pudełko na słodycze ;)

Pozdrawiam,
Au-une

2 komentarze:

Copyright © 2016 Au-une , Blogger