niedziela, 24 lipca 2016

Zaległości cz. 1

Po pierwsze przepraszam za to, że mało udzielam się na blogu – tworzę sporo, ale braknie mi czasu na fotografowanie i całą resztę :(

Koleżance zamarzyła się toaletka, i do tego dała mi wolną rękę – cóż może być bardziej inspirującego? ;) Postanowiłam, że praca będzie delikatna – lekko postarzana. Zastanawiałam się nad wieczkiem i trafiłam na filmik pani Svetlany Aistсraft - klik. Swoją drogą bardzo lubię oglądać jej tutoriale i to właśnie z nich nauczyłam się przyklejania serwetek na wodę – także polecam :) A wracając do wieczka – znalazłam w moich zbiorach papier ryżowy z uroczymi kwiatami, zakupiłam ramkę i już wieczko gotowe. Całą pracę pokryłam woskiem.

 
 

Pudełko z różami tworzyło się bardzo długo, ale sądzę, że efekt jest zadowalający. Róże to serwetka (przyklejana na wodę). Do tego szablon (ręcznie wycięty), pokryty pastą strukturalną podbarwioną farbami, by pasowała do serwetki, a na końcu specjalnie pobrudzony farbą. Na bokach i narożnikach: pasty – w kolorze starego złota i bitumen. W środku róża przyklejona na serduszku ze sklejki i podmalowana, by zgrała się z całością. Wnętrze pudełeczka pomalowałam rozcieńczoną farbą. Całość porządnie polakierowałam.

 
Zbliżenie na szablon
 

Poszewka na poduszkę – z jednej strony szablon, a z drugiej napis dla lubiących czytać ;) Czcionka to: DK Carte Blanche. Wszystko wykonane farbami do tkanin i zaprasowane.


A słoik po kawie zyskał drugie życie, kiedy za pomocą konturówki oraz farb do szkła namalowałam na nim kwiatowe wzory ;)

 
 


W drugiej części zaległości – notesy, a na warsztacie mam 8 (sic!) zakładek i pudełeczko :)

Pozdrawiam,
Au-une

PS Na Instagramie jestem bardziej na bieżąco, mój nick: au_une https://www.instagram.com/au_une/.

4 komentarze:

Copyright © 2016 Au-une , Blogger