niedziela, 23 sierpnia 2015

W kolorze blue


Jakiś czas mnie nie było, ale wracam! Tym razem przedstawiam prace niebieskie.

Po pierwsze – mydełko decoupage. Przepis na nie to prościzna – mydło + klej + serwetka. Potem wystarczy zapakować i gotowe ;) Ja dodałam jeszcze mały drobiazg – serduszko z masy samoutwardzalnej z reliefami wklęsłymi. 


Po drugie – ramka. Praca równie prosta jak poprzednia (a może nawet prostsza) – potrzebna nam antyrama, farbki do szkła i… kropkujemy!Po trzecie – notes. Zszyty najprostszym sposobem, o którym już pisałam (tu - klik). Okładkę ozdobiłam farbami typu gwasz (dają ciekawy efekt) i własnoręcznie zrobionym szablonem. 


Wnętrze notesu prezentuje się tak:Co o tym sądzicie?

Już za chwilę wyniki wakacyjnej wymianki u Hubki38 – nie mogę się doczekać! :)

Pozdrawiam,
Au-une

4 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. Dziękuję ;) przepis na nie jest prosty: masę samoutwardzalną rozwałkowujemy, odciskamy - stemple, koronki - co kto chce ;), a potem wycinamy intersujacy nas kształt - foremką do ciasta, nożykiem czy foremką z aluminiowej puszki (gdzieś widziałam tutorial). Jak nasze 'wycinanki' wyschną i stwardnieją malujemy je farbami - polecam farbki do szkła, a gdy i one wyschną -przecieramy prace pastą postarzającą, inną farba. I gotowe! Oczywiście - dziurkę, przez którą będzie można przewlec sznureczek należy zrobić zanim masa wyschnie ;)

   Usuń
  2. robiłam kiedyś takie, ale zostawiłam "surowe". I chyba te kolorowe podobają mi się bardziej :P

   Usuń
  3. To czekam aż pochwalisz się kolorowymi :D

   Usuń

Copyright © 2016 Au-une , Blogger