niedziela, 14 czerwca 2015

Kawa, herbata i... spinka

Poszłam za ciosem i stworzyłam dwa nowe notesy :) Pewnie spytacie, co z tym wspólnego ma kawa i herbata… Te dwa napoje posłużyły mi do postarzania kartek. Metoda taka sama jak poprzednio (czyli atomizer), lecz zamiast rozrabiać farbę zrobiłam dwa mocne wywary. Zauważyłam, że potraktowanie kartek herbatą daje ciekawsze efekty – podobne do tych z użyciem farby (klik). Kawa daje efekt bardziej rozmytego i równomiernego pożółknięcia, a do tego pozostawia na kartkach swój zapach ;) Dodatkowo po kawie kartki są bardziej pofałdowane i po zgięciu mają większą optycznie większą objętość niż te, które postarzyłam za pomocą herbaty.

Ale przejdźmy już do samych notesów. Notes „kawowy” postanowiłam ozdobić poprzez dodanie mu drewnianych koralików do długich szwów na grzbiecie :)

Zbliżenie na koraliki
Notes „herbaciany” po uszyciu leżał kilka dni bez fotografowania – czegoś mi w nim brakowało. W końcu wpadłam na pomysł, by dodać mu zapięcie. I tu pojawił się problem guzika, a we mnie odezwał się głos Pomysłowego Dobromira – „kolczyki…”. Jestem posiadaczką małych drewnianych wkrętów, do zdobienia – takich jak te (klik) – i to właśnie taki surowy kolczyk przerobiłam na guzik – dodałam dziurki, pobejcowałam i polakierowałam. 

Zapięcie
Oba notesy są wielkości A6 i mają po 10 sygnatur, czyli 80 kartek, co daje 160 stron. Ich okładki wykonałam z czarnego filcu (mam nadzieję, że niedługo zaopatrzę się w coś nowego ;)).

Nie myślcie, że porzuciłam decoupage – co to to nie! ;) Na warsztacie mam nowe zakładki, ale wciąż je lakieruję. Tymczasem odnowiłam moją starą spinkę-klamrę do włosów (po raz drugi). Najpierw zdarłam warstwę lakieru do paznokci, dokładnie przeszlifowałam, by podkład lepiej się trzymał. Następnie pomalowałam ją podkładem, potem farbą antyczna biel, a na końcu przykleiłam serwetkę i polakierowałam jakieś 10 razy.

Połysk musi być ;)

Jak Wam się podają notesy? A spinka? :)

Pozdrawiam,
Au-une

4 komentarze:

 1. Bardzo się podobają widać że weszłaś na poziom " Pro ":)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję :) W planach mam naukę innych sposobów szycia ;) Teraz właśnie przygotowuję okładki do nowej metody ;)

   Usuń
 2. Pewnie, że się podobają. Przy okazji gdybyś miała czas i chęci zapraszam do siebie na wymiankę:).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) Dzięki za zaproszenie :) Zastanowię się ;)

   Usuń

Copyright © 2016 Au-une , Blogger